Sprawy konsumenckie

Prawdopodobnie każdy z nas miał do czynienia z nieuczciwymi praktykami w relacji przedsiębiorca – konsument. Profesjonalna pomoc radcy prawnego uchroni Cię przed nadużyciami w procesie reklamacji towaru lub konsekwencjami otrzymania informacji niezgodnych z obowiązującymi przepisami.

  • jeśli poczułeś się ofiarą nieuczciwej umowy konsumenckiej lub otrzymałeś towar niezgodny z obietnicą przysługuje Ci obniżenie ceny, zwrot pieniędzy albo naprawa towaru. Radca prawny podpowie Ci jak odstąpić od umowy sprzedaży. Jego zadaniem jest nie tylko poinformowanie Cię o przysługujących Ci prawach, ale też przeprowadzanie Cię przez wielostopniowy proces dochodzenia swoich praw: negocjacje, mediacje, a w ostateczności drogę sądową.
  • umowa sprzedaży na odległość różni się od tej standardowej. Można bowiem odstąpić od niej bez podania przyczyny. Dowiedz się, kiedy warto z tego uprawnienia skorzystać.
  • Twój zakup objęty jest gwarancja? Ustal co robić, gdy sprzedawca, który jest gwarantem, nie wywiązuje się z obowiązków wynikających z przepisów prawa. Radca podpowie, czy zasady gwarancji produktu nie naruszają interesu konsumenta i zawierają tylko prawidłowe klauzule.

Radca prawny może reprezentować nie tylko indywidualnego klienta, ale także większą liczbę osób – przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów i sądem.

Zobacz także