Nieruchomości

Zakup nieruchomości wiąże się z ryzykiem finansowym. Radcy prawny sprawi, że proces ten będzie dla Ciebie bezpieczny, a Twoje interesy chronione przez długie lata.

Mieszkanie, działka, dom

Po ustaleniu szczegółów nabycia przez Ciebie nieruchomości, radca przygotuje projekt dokumentacji i poinformuje Cię o dodatkowych kosztach. Wyjaśni postanowienia zawarte w akcie notarialnym. Jeśli kupujesz nieruchomość z inną osobą, radca pomoże Ci ustalić w jakiej części nabywasz własność, wesprze Cię także w sporządzeniu lub aktualizacji testamentu, w którym zawarta będzie informacja o posiadanej nieruchomości.

W spółdzielni

Zaciągnij specjalistycznej porady gdy transakcja, którą przeprowadzasz dotyczy mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej. Radca prawny będzie reprezentował Cię w kontakcie ze spółdzielnią oraz poinformuje o realnym koszcie opłat eksploatacyjnych, które przyjdzie Ci regularnie płacić.

Od dewelopera

Radcy sprawdzi wiarygodność i kondycję finansową dewelopera, aktualność pozwolenia na budowę oraz stan prawny gruntów, na których położona jest dana nieruchomość. Pomoże Ci także negocjować warunki takiej umowy, przenieść prawo własności na Ciebie i ustanowić odrębną własność lokalu.

Kredyt i hipoteka

Radca prawny pomoże porównać oferty kredytowe różnych banków oraz dostosować umowę kredytową z bankiem do umowy o zakupie nieruchomości. Jeśli Twoja nieruchomość okaże się być obciążona hipoteką na rzeczy innego banku, radca wyjaśni, czy nie stanowi to przeszkody w bezpiecznym przeprowadzeniu procesu kredytowego i nabyciu nieruchomości. Radca pomoże także wtedy, gdy na Twojej nieruchomości konieczne będzie ustanowienie hipoteki w celu zabezpieczenia Twojego kredytu.

Zobacz także