Zaproszenie na nowe listopadowe szkolenia z prawnikami z USA

Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji Center For American Studies oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zapraszamy radców prawnych i aplikantów radcowskich do udziału w listopadowych szkoleniach online z prawnikami ze Stanów Zjednoczonych. 

Jedno ze szkoleń poprowadzi specjalnie dla Państwa prof. Cecily Baskir, LL.M., która jest praktykującym prawnikiem oraz profesorem prawa na CUA Columbus School of Law. Ukończyła studia na Princeton University (licencjat), Yale Law School (tytuł doktora nauk prawnych) oraz Georgetown University Law Center (tytuł LL.M.). Jest właścicielką własnej kancelarii (Law Office of Cecily E. Baskir, LLC) i burmistrzem miasta Chevy Chase w Maryland (2017-2021). Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów w stanie Maryland, w tym na szczeblu odwoławczym.

Drugie ze szkoleń poprowadzi J. Patrick Higgins (USA), interdyscyplinarny naukowiec zajmujący się problemami ze styku prawa, ekonomii i nauk politycznych. Prowadzący jest absolwentem prestiżowego George Mason University, obecnie zaś związany z Uniwersytetem Łódzkim, Wydziałem Prawa i Administracji oraz Centrum Myśli Politycznej i Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a.

  1.     Szkolenie Legal English for Scholars! (12-14 listopada)
  • Cel szkolenia: poznanie terminologii niezbędnej do pracy ze złożonymi tekstami prawnymi i prawniczymi oraz poprawienie znajomości prawniczego języka angielskiego używanego w kontekście pisania tekstów na tematy prawnicze (artykuły, glosy, eseje, komentarze).
  • Prowadzący: J. Patrick Higgins, M.A. 
  • Termin na rejestrację z 30% rabatem dla członków Izby: 27 października.
  • Formularz rejestracji: https://forms.gle/wPJ4P7Gkzm2M5uvu6
  1.     Szkolenie Legal Writing & Legal Analysis Made Painless! (19-21 listopada) 
  • Cel szkolenia: opanowanie sztuki pisania złożonych dokumentów prawnych – od analizy przepisów prawnych i przekonującego przedstawiania faktów sprawy, aż po skuteczne ustrukturyzowanie argumentacji prawnej, tak w wymiarze ogólnym (logika i przejrzystość wywodu) jak i szczegółowym (organizacja akapitów i zdań, tranzycje między zdaniami, gramatyka, interpunkcja i styl).
  • Prowadząca: Prof. Cecily Baskir, LL.M. (absolwentka Princeton, Yale i Georgetown University)
  • Termin na rejestrację z 40% rabatem dla członków Izby: 3 listopada.
  • Formularz rejestracji: https://forms.gle/xABrKwJDEnPeziAu8

Jednocześnie uprzejmie przypominamy o trwających zapisach na szkolenie Drafting Contracts in English Made Easy! (8-10 października) prowadzone przez amerykańsko-brytyjską adwokat, Susanna Frederick Fischer (absolwentkę Oxford University, Princeton University i Virginia Law School). Uczestnicy szkolenia poznają m.in. terminologię niezbędną do sporządzania umów w języku angielskim, nauczą się skutecznie formułować jej poszczególne postanowienia oraz zrozumieją najważniejsze typy klauzul umownych, które wykorzystywane są w profesjonalnym anglojęzycznym obrocie prawnym.

Więcej informacji o szkoleniu Drafting Contracts: https://www.linkedin.com/events/6823913072961306625/ (ze zniżką mogą zapisywać się Państwo do 25 września – prosimy w formularza o wprowadzenie nazwy Państwa Izby jako kodu promocyjnego; formularz rejestracji: https://forms.gle/W68YzajfKocMtH866).

W linku znajdą Państwo oficjalne oferty szkoleń wraz z ich szczegółowym planem. Rejestracja na szkolenia odbywa się poprzez formularze Google do których linki zawarte są w zaproszeniach. 

Członkowie Izby, którzy brali udział w naszych dotychczasowych szkoleniach bardzo je sobie chwalili. Będziemy niezmiernie wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o szkoleniach wśród wszystkich potencjalnie zainteresowanych osób.

Link do ofert: https://drive.google.com/drive/folders/1mcgUJ4oJyWQ90zYyoUoR8UHSb1D-2zw6?usp=sharing