Szkoła Doskonalenia Praktyków Prawa. Detencja migracyjna

Stowarzyszenie Interwencji Prawnej organizuje pilotażowy projekt „Szkoła Doskonalenia Praktyków Prawa. Detencja migracyjna”, finansowany przez Danish Refugee Council, patronat nad Szkołą objęła Komisja Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Szkoła Doskonalenia Rraktyków Prawa skierowana jest do prawniczek i prawników, odwiedzających lub gotowych odwiedzać ośrodki detencyjne.

Szkoła będzie trwała 9 miesięcy. Odbędzie się 12 wykładów w formule online, każdy trwać będzie 2 godziny

28 marca 2023 odbędzie się spotkanie wszystkich uczestników i uczestniczek w Warszawie oraz wykład dr hab. Adama Bodnara.     

W ramach Szkoły zorganizowane zostaną również wizyty w ośrodku detencyjnym. Ponadto zapewnione będą grupowe i indywidualne konsultacje z wyspecjalizowanymi prawnikami i prawniczkami oraz praktyczne narzędzia, które pomogą profesjonalnie prowadzić sprawy z zakresu detencji ze względów migracyjnych.

Za udział w Szkole doskonalenia praktyków prawa adwokaci oraz aplikanci adwokaccy mogą otrzymać 48 punktów szkoleniowych (4 punkty szkoleniowe za udział w każdym z wykładów). 

Udział w Szkole jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 1.01.2023  za pomocą linku:  https://forms.gle/4azsqEu1uKvSHffJ8

Liczba miejsc ograniczona. Informacja o wynikach naboru przesłana zostanie drogą mailową najpóźniej 8.01.2023.