Radcy z Łodzi Wicemistrzami Polski !!!!!!!!!!!

W XII Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej, które odbyły się w Kielcach w dniach 30 września – 2 października na hali Politechniki wystąpiło 15 drużyn, reprezentujących 14 OIRP. W tym zaciętym i wyrównanym turnieju nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce. Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Kurak(b), Jakub Gajownik(k), Przemysław Zawalski, Dariusz Gałwiaczek, Mateusz Wypyszyński, Wojciech Płóciennik, Łukasz Kuniewski, Paweł Nowacki, Maciej Stobiecki, Bartosz Marchel, Filip Bonowicz, Filip Woźniak, Piotr Tosik. Losowanie jak zwykle nie było dla nas łaskawe. Znaleźliśmy się w grupie z utytułowanymi drużynami z Wrocławia, Warszawy i Torunia. Zawody nasza drużyna zaczęła od bezbramkowego remisu z Toruniem i to właśnie punkt zdobyty z późniejszym półfinalistą okazał się na wagę wyjścia z tej jakże trudnej grupy. W kolejnych meczach pokonaliśmy reprezentację Opola(0:1) i Warszawy (2:0),aby ulec drużynie z Wrocławia (1:0). Małe ilości bramek wskazują na dyscyplinę taktyczną i wyrównany poziom drużyn. W fazie pucharowej pokonaliśmy drużynę Gospodarzy (2:0). W półfinale przyszło nam się zmierzyć z reprezentacją OIRP Lublin. W regulaminowy czasie mecz zakończył się remisem (2:2), a zatem wojna nerwów-karne! Pewnie strzelali Mateusz Wypyszyński i Łukasz Kuniewski. Gdy strzał przeciwników wspaniale obronił Marcin Kurak przed naszą drużyną pojawiła się szansa na zwycięstwo. Do piłki podszedł nie kto inny tylko Przemysław Zawalski, zawodnik, w którego języku nie występuje słowo „presja”. Pewnym strzałem zakończył mecz i ….finał był nasz. W finałowych zmaganiach trafiliśmy na reprezentację OIRP Warszawa(Izba Warszawska wystawiła dwie drużyny). Naszym przeciwnikom udało się zdobyć bramkę na 1:0. Pomimo zaciętego meczu i ataków do ostatniej sekundy, nie udało  się już odrobić tej straty. Defensywa warszawska w całych mistrzostwach była niemalże bezbłędna (jedynie trzy stracone bramki). Na podium stanęły kolejno reprezentacje Warszawy, Łodzi i Torunia.

Podsumowując występ nasze reprezentacji, w pierwszej kolejności wskazać należy na dyscyplinę taktyczną i dojrzałość w grze. Dość powiedzieć, że w całych mistrzostwach straciliśmy jedynie cztery bramki. Wszyscy zawodnicy, nawet na krótko wchodzący na boisko zostawiali tam serce i płuca. Paweł Nowacki, zawodnik o wybitnie ofensywnej charakterystyce, po każdej akcji wracał na obronę aby zaliczyć kolejny odbiór. Znakomity powrót po kontuzji Przemysława Zawalskiego. Jego postawa w obronie w każdej sytuacji potwierdzała starą piłkarską prawdę, że „lepiej mądrze stać niż głupio biegać”. Marcin Kurak udanymi interwencjami podkopał morale niejednego napastnika drużyny przeciwnej. Wojciech Płóciennik z Łukaszem  Kuniewskim i Filipem Bonowiczem raz po raz przypuszczali ataki na bramkę przeciwników. Na pewno jednak objawieniem turnieju był Mateusz Wypyszyński. Ten młody zawodnik imponował nie tylko znakomitą techniką użytkową, ale też bez żadnych kompleksów w najtrudniejszych momentach potrafił wziąć na siebie ciężar gry i błyskotliwym zagraniem zrobić „tę różnicę”, którą kochają kibice. Całkowicie zasłużenie z pięcioma bramkami na koncie został MVP XII Mistrzostw Polski Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej.  Nasi gracze mogli liczyć na wsparcie swoich Kolegów z boiska Kuby Bartczaka,Tomasza Kosa i Igora Pasternaka, którzy ze względu na kontuzje nie wzięli udziału w turnieju, ale przybyli do Kielc aby wesprzeć swoją drużynę. Świetna oprawa i wspaniała organizacja zawodów, a także doświadczony i „czujący grę” zespół arbitrów sprawiły, iż Mistrzostwa te były prawdziwym piłkarskim świętem. Gratulację za grę i wynik!

Więcej możecie przeczytać na stronie: https://kieleckifutbol.pl/aktualnosci/4256-warszawa-mistrzem?fbclid=IwAR29aDMk2caip3uVV7xLOiMu2-VzNTT3OGtY1TyO4e2tS5WQCI-xq9Hbzg8

Z piłkarskim pozdrowieniem

Przemysław Fiuk – Dyrektor Sportowy