Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza na seminarium „Praworządność w Polsce w świetle najnowszego orzecznictwa sądów międzynarodowych”, połączone z prezentacją książki: „Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)” – tom II. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia 2022 r. Transmitowane będzie w internecie na kanale YouTube i Facebook KIRP. Początek zaplanowany jest na godzinę 16.00.

Książka jest kontynuacją projektu, którego pierwsza część została opublikowana na początku 2018 r. – „Wniosek Komisji Europejskiej w sprawie wszczęcia w stosunku do Polski procedury art. 7 TUE. Ramy prawno-polityczne (Warszawa 2018)”.

W pierwszej części spotkania prof. Angelika Nußberger, była Wiceprezes ETPCz, poprowadzi wykład „From Kudeshkina to Juszczyszyn – Rule of Law in the Jurisprudence of the European Court of Human Rights”. Później odbędzie się dyskusja, której moderatorem będzie prof. Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich.

W drugiej części spotkania wezmą udział autorzy książki „Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)” – prof. Jan Barcz, prof. Agnieszka Grzelak i r.pr. Rafał Szyndlauer. Moderatorem dyskusji będzie zaś dr Filip Skawiński, Zastępca Kierownika Sekcji Politycznej Przedstawicielstwa KE w Polsce.

Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem https://kirp.pl/uroczysta-prezentacja-ksiazki-problem-praworzadnosci-w-polsce-w-swietle-orzecznictwa-trybunalu-sprawiedliwosci-ue-2021/