Opodatkowanie CIT spółki komandytowej i spółki jawnej – co nas czeka w 2021 roku i jak się przygotować? - szkolenie on - line

Zapraszamy na ostatnie w tym roku kalendarzowym, jakże aktualne, jeśli chodzi o tematykę szkolenie, pt. „Opodatkowanie CIT spółki komandytowej i spółki jawnej – co nas czeka w 2021 roku i jak się przygotować?”, które w dniu 21 grudnia 2020 r.  w godzinach 16.30-19.30 przeprowadzi radca prawny i doradca podatkowy dr  Michał Wilk. Jego celem jest omówienie problematyki opodatkowania podatkiem CIT spółek osobowych w związku z najnowszymi zmianami prawa podatkowego w tym zakresie, w szczególności udzielenie odpowiedzi na pytania:

  1. na jakich zasadach zmieni się opodatkowanie podatkiem dochodowym działalności prowadzonej w formie spółki komandytowej?
  2. co stanowią przepisy przejściowe – czy wypłata zysków zgromadzonych w spółce będzie podlegała opodatkowaniu? co z rozliczeniem strat podatkowych? co z prawem do odliczeń?
  3. na jakich zasadach możliwe jest „odroczenie” wejścia w opodatkowanie CIT do 1 maja 2021?
  4. czy na pewno opodatkowanie CIT dla spółki komandytowej będzie oznaczało zwiększenie obciążeń podatkowych – jakie elementy trzeba wziąć pod uwagę przy analizie skutków nowych regulacji?
  5. jakie działania mogą podjąć wspólnicy spółki komandytowej, aby zminimalizować negatywne efekty opodatkowania CIT?
  6. czy te działania mogą być uznane za unikanie opodatkowania? czy stanowią schemat podatkowy i podlegają raportowaniu MDR?
  7. oświadczenia w spółkach jawnych – kiedy są konieczne do uniknięcia opodatkowania CIT, jak złożyć je w nowych spółkach a jak w już istniejących

Uczestnicy szkolenia będą mogli zapisać się na listę oczekujących na opracowywany przez prelegenta e-book z zakresu tematyki wykładu i po jego publikacji otrzymają jego „egzemplarz”.

dr Michał Wilk – doradca podatkowy, radca prawny, partner w Gardens Tax & Legal, autor podcastu „Dzień Dobry Podatki”, adiunkt w Katedrze Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Łódzkim.

Adres formularza rejestracyjnego: 

https://oirplodz.clickmeeting.com/radca-prawny-doradca-podatkowy-dr-michal-wilk-opodatkowanie-cit-spolki-komandytowej-i-sp-/register?_ga=2.80882386.494577957.1607625093-874544656.1601820688