KONGRES LONDYN 9-11 LISTOPADA 2017

Drodzy Koledzy,
Z przyjemnością zapraszam na 50. Kongres Federacji Adwokatur Europejskich (FBE/Londyn 9-11 listopada 2017), która to Federacja reprezentuje 250 Izb Członkowskich z całej Europy z ich 800.000 prawników. FBE działa w oparciu o swój Statut i zaangażowanie jej Członków. Jeśli Twoja Izba nie jest jeszcze Członkiem FBE, to jest rok, aby do nas dołączyć.

FBE promuje supremację prawa, niezależność wymiaru sprawiedliwości i prawo do rzetelnego procesu. Stajemy w obronie praw człowieka w Europie i na świecie. Czynimy to, gdy te zasady są zagrożone w wielu jurysdykcjach. Promujemy harmonizację zawodu w Europie w równym stopniu w praktyce zawodowej i etyce zawodowej i staramy się przestrzegać najwyższych standardów kompetencji prawnych.

Przez ostatnie 12 miesięcy byliśmy zaniepokojeni raportami przedstawicieli FBE z Polski , którzy informowali FBE o sytuacji prawników i sędziów w Polsce. FBE przyjęło w Hadze przez aklamację następującą uchwałę:

„W dniu 03 czerwca 2017 r. Walne Zgromadzenie FBE, reprezentujące 250 Izb Członkowskich z ich  800.000 prawników, wyraziło poważne zaniepokojenie sytuacją sędziów i prawników w Polsce, uznając, że doszło do erozji niezależności Sędziów, prokuratorów, prawników i wymiaru sprawiedliwości z powodu interwencji rządu w powoływaniu i odwoływaniu sędziów, niezastosowaniu się do postanowień sądowych oraz ingerencji w prokuraturę „.

Jako Federacja wspieramy prawników (i ich Izby), którzy są prześladowani za wypełnianie swoich obowiązków zawodowych. Dla przykładu podaję, że bycie prawnikiem w Turcji jest obecnie  niebezpieczne, wyrażamy żal i nigdy nie zapomnimy o zabójstwie dr. Tahir Elci w grudniu 2015 roku.

Powyższe wartości to są nasze podstawowe wartości.

Proszę zapoznać się z załączoną broszurą i zawartymi tam informacjami o 50. Kongresie FBE. Mam nadzieję, że tam spotkamy się w listopadzie.
Warm regards
Professor Sara Chandler QC (Hon)
President of the FBE

FEDERATION DES BARREAUX D’EUROPE

EUROPEAN BARS FEDERATION

VERBAND EUROPÄISCHER RECHTSANWALTSKAMMERN

FEDERACION DE LOS COLEGIOS DE ABOGADOS DE EUROPA

FEDERAZIONE DEGLI ORDINI FORENSI D’EUROPA