Konferencja pt. „Nowe perspektywy. Instytucje rzecznicze, społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka wobec współczesnych wyzwań”

Szanowni Państwo,

W imieniu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Nowe perspektywy. Instytucje rzecznicze, społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka  wobec współczesnych wyzwań”, która odbędzie się w czwartek, 23 listopada 2022 r.  w Centrum Zielna (ul. Zielna 37, Warszawa).

Konferencja poświęcona będzie organizacjom rzeczniczym i społeczeństwu obywatelskiemu, dla których ostatnie siedem było okresem szczególnie trudnym. Polskie społeczeństwo, organizacje społeczne, a także niektóre instytucje państwa, takie jak Rzecznik Praw Obywatelskich musiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości i stawić czoła wyzwaniom, które niosły za sobą kryzys praworządności, pandemia COVID-19, sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, rosyjska agresja na Ukrainę czy skutki zmian klimatu. W trakcie trzech paneli dyskusyjnych zaproszeni goście odpowiedzą na pytania o kondycje polskich instytucji strażniczych, kurczącą się przestrzeń dla społeczeństwa obywatelskiego i współczesne wyzwania, przed którymi staje Polska.

Konferencja jest elementem wieńczącym dwuletni projekt Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka „Monitoring systemu ochrony praw człowieka w Polsce”, który realizowaliśmy przy wsparciu programu Aktywni Obywatele finansowanego z funduszy EOG.

Jeśli chcielibyście Państwo wziąć udział w naszej konferencji, to bardzo serdecznie prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem: https://forms.office.com/r/ZiSA8xz6Je

Agenda konferencji w załączeniu. 

Pliki do pobrania