Debata online z cyklu Zawód z zasadami: Radca prawny na rynku usług prawniczych 11 maja godz. 10.00

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 4 maja 2022 roku dotyczącego cyklu „Zawód z zasadami” tj. spotkań online w ramach konsultacji w zakresie planowanych zmian zasad etyki, regulaminu wykonywania zawodu radcy prawnego i zasad przeprowadzania wyborów do organów samorządu, zapraszamy Państwa do udziału w pierwszym spotkaniu cyklu, które odbędzie się w środę 11 maja br. o godz. 10.00. Temat spotkania – Radca prawny na rynku usług prawniczych. Pozyskiwanie klientów, marketing i budowanie przewagi konkurencyjnej.

W obecnych czasach usługi prawnicze dotyczą prawie każdej dziedziny aktywności człowieka. Niezależnie od specjalizacji i formy wykonywanego zawodu, aby wyróżnić się na tle konkurencji, radcy prawni potrzebują umiejętności pozwalających im na skuteczne promowanie swoich usług. Efektywnej komunikacji ze strony radców prawnych oczekuje także ich otoczenie – obecni lub potencjalni klienci oraz partnerzy instytucjonalni. Zarazem marketing usług prawniczych, szczególnie gdy do jego obsługi wykorzystywani są partnerzy zewnętrzni, powinien być prowadzony w zgodzie z obowiązującymi zasadami etyki i wykonywania zawodu radcy prawnego.

Jaka jest recepta na sukces radców prawnych na rynku usług prawniczych? Porozmawiamy o tym właśnie podczas pierwszego spotkania z cyklu „Zawód z zasadami”, które dotyczyć będzie takich zagadnień, jak:

  • Promocja usług i kierowanie spersonalizowanych propozycji do klientów – jak to robić etycznie i wyróżnić się na rynku?
  • Zlecanie marketingu i dystrybucji usług prawniczych na zewnątrz
  • Komunikacja z otoczeniem – nowa rola zawodowa i czynnik sukcesu rynkowego

Te wszystkie kwestie przedstawią zaproszeni eksperci:

  • pr. Sławomir Ciupa (OIRP w Warszawie)
  • dr Marek Gnusowski (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu)
  • pr. Magdalena Sierny (OIRP we Wrocławiu)
  • dr hab. Ryszard Sowiński (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu)

Dyskusja została zaplanowana formule online i będzie transmitowana na platformie Zoom.

Część spotkania przeznaczona jest także na aktywność uczestników. Pytania do ekspertów będzie można kierować na platformie Zoom po wcześniejszej rejestracji na https://www.webankieta.pl/ankieta/748037/konferencja-z-cyklu-zawod-z-zasadami-radca-prawny-na-rynku-uslug-prawniczych.html