Alternatywne mechanizmy rozstrzygania sporów – sposób na zmniejszanie obciążeń sądów i poprawę dostępu do wymiaru sprawiedliwości - konferencja

Już po raz trzeci Europejskie Stowarzyszenie Prawników (AEA-EAL) organizuje wyjątkowe wydarzenie – Twinning Prawników. Tegoroczna edycja Twinningu Prawników jest realizowana we współpracy z Radą Europy i Radą Adwokacką Armenii. Ze względu na niepewną sytuację pandemiczną i możliwy powrót ograniczeń w podróżowaniu, będzie w tym roku przeprowadzona on line w dniu 16 października 2021 o 10.00 czasu środkowo europejskiego. Wydarzenie to połączone zostanie z obchodami 35-lecia Europejskiego Stowarzyszenia Prawników (AEA-EAL), które od samego początku istnienia, pomimo “żelaznej kurtyny”, szukało kontaktów z prawnikami i samorządami prawniczymi w Europie Środkowej i Wschodniej. 

Tematem październikowej konferencji są  „Alternatywne mechanizmy rozstrzygania sporów – sposób  na  zmniejszanie obciążeń sądów i poprawę dostępu do wymiaru sprawiedliwości.” 

Oprócz części merytorycznej przewidywana jest również część networkingowa w czasie której uczestnicy wymienią informacje o aktualnych wydarzeniach dotyczących zawodów i samorządów prawniczych.

Program, agenda oraz bezpłatna rejestracja są dostępne na stronie www.twinningoflawyers.eu.

Językami konferencji będą angielski i rosyjski.