„Aleją Gwiazd…” Cykl seminariów z prawa kosmicznego w związku z prezydencją WPiA US w Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lascha

Szanowni Państwo, 

W związku z Prezydencją Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lascha, chciałabym uprzejmie zaprosić do udziału w cyklu seminariów „Aleją Gwiazd” poświęconych zagadnieniom prawa kosmicznego. Spotkania organizowane są za pośrednictwem Platformy MS Teams. Patronat nad cyklem seminariów objął Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Drugie już seminarium odbędzie się dnia 18 maja b.r. o godzinie 17.00.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkami, które przesyłam poniżej:

W najbliższy czwartek gośćmi seminarium będą: 

  • dr Zuzanna Kulińska – Kępa z Zakładu Międzynarodowego Prawa Lotniczego i Kosmicznego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, członkini delegacji Polski do Podkomitetu Prawnego Komitetu do spraw Pokojowego Wykorzystania Przestrzeni Kosmicznej Organizacji Narodów Zjednoczonych „Prawa człowieka w kosmosie” 
  • dr Dominika Skoczylas z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytety Szczecińskiego, członkini Rady Fundacji Ad Astra. Center for Space Policy and Law „O potrzebie regulacji prawa kosmicznego w kontekście cyberbezpieczeństwa”