Zaproszenie na mszę św. on-line w ramach święta prawników

Ars Legis – Stowarzyszenie im. Św. Ivo Helory – Patrona Prawników zaprasza wszystkich radców prawnych na obchody tegorocznego Święta Prawników w postaci corocznej MSZY ŚW. O ŚWIATŁO DUCHA ŚW. DLA POLITYKÓW I PRAWNIKÓW.

Msza Święta zostanie odprawiona przez O. BP. DR DAMIANA MUSKUSA OFM – biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej, W KOLEGIACIE ŚW. ANNY W KRAKOWIE, W SOBOTĘ 16.05.2020 R. O GODZINIE 19.30.

TRANSMISJA NA ŻYWO Mszy św. będzie miała miejsce na stronie ARSLEGIS.ORG.PL

W ramach Mszy Św. przewidziana jest procesja prawników w togach, a po liturgii odśpiewanie litanii do św. Ivo Helory oraz uczczenie relikwii Patrona Prawników, które zostały sprowadzone do krakowskiej kolegiaty św. Anny 10 lat temu.

Niestety, z uwagi na szerzącą się epidemię COVID-19, Stowarzyszenie zmuszone zostało do odwołania tradycyjnej debaty w Collegium Maius. Natomiast celebracja liturgii on-line może być okazją dla duchowego wsparcia dla wszystkich tworzących oraz stosujących prawo, którzy tak bardzo go potrzebują w tym wyjątkowym oraz trudnym z wielu względów czasie.

Wydarzenie jest współorganizowane przez Duszpasterstwo Prawników Archidiecezji Krakowskiej, objęte jest patronatem wszystkich krakowskich korporacji prawniczych, a także Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Rady Notarialnej oraz Krajowej Rady Komorniczej, jak również Krajowego Duszpasterstwa Prawników.

(-) r.pr. k.d.r. Karol Tatara
Prezes Ars Legis – Stowarzyszenia
im. św. Ivo Helory – Patrona Prawników

(-) r.pr. Maciej Drogoń
Skarbnik Ars Legis – Stowarzyszenia
im. św. Ivo Helory – Patrona Prawników