X Kongres Kobiet

X Kongres Kobiet tym razem odbył się w Łodzi. Nie mogło nas tam nie być! Przecież radcowie prawni, praw człowieka bronią zawodowo, dlatego 16 i 17 czerwca, podczas Kongresu, w Hali Expo w Łodzi radcowie z łódzkiej izby udzielali porad prawnych pro bono. To bardzo cenna inicjatywa nowopowstałej i prężnie działającej przy naszej Izbie Komisji Praw Człowieka. Dziękujemy Koleżankom: Ewie Stompor - Nowickiej, Annie Kaczyńskiej, Barbarze Nowickiej-Dyśko, Paulinie Dorman-Okońskiej, Ewie Ludwiczak, Aleksandrze Woszczatyńskiej, Beacie Kuźmickiej, Edycie Kowalskiej-Pełce, Iwonie Stępień, Irminie Miernickiej, Monice Maciejczak, Małgorzacie Rybarczyk, Izabeli Ostojskiej, Katarzynie Mróz i Koledze: Jarosławowi Stasiakowi oraz wszystkim członkom Komisji Praw Człowieka przy OIRP w Łodzi za poświęcony czas przy organizacji wydarzenia i wszystkie udzielone w tych dniach porady.

Tegoroczny Kongres odbył się pod hasłem: „Wszystkich Praw! Całego Życia!”. I my radcowie prawni „Wszystkich Praw” pomagamy bronić, i Kobietom, i każdemu kto jest w potrzebie.

 

Byłam, widziałam, potwierdzam 

Aleksandra Grocholska - Jankowska

 

Radcowie prawni obecni na X Ogólnopolskim Kongresie Kobiet udzielali porad prawnych pro bono w zakresie m.in. dyskryminacji ze względu na płeć zwłaszcza w zatrudnieniu, środków ochrony prawnej dla ofiar przemocy, prawa rodzinnego oraz wolności słowa i zgromadzeń oraz zagadnień związanych z klauzulą sumienia. Kongres Kobiet i udział w nim radców prawnych ma w tym roku także szczególny wymiar gdyż, jest to rok, w którym świętujemy setną rocznicę przyznanie Polkom jednego z podstawowych praw wpływających na możliwość ich realnego udziału w życiu obywatelskim,  publicznym i politycznym – praw wyborczych.