Konferencja "Poland – US Conference on the Rule of Law"

Centrum Prawa Amerykańskiego
na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na polsko-amerykańską konferencję pt.:
Poland – US Conference on the Rule of Law

Konferencja odbędzie się w dniu 26 czerwca 2018 (wtorek) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4, Warszawa, aula A3.
W czasie konferencji wybitni eksperci ze Stanów Zjednoczonych, z Polski oraz z innych krajów, będą dyskutować nad zagadnieniami dotyczącymi: rozwoju, definicji i znaczenia państwa prawa; trójpodziału władzy i państwa prawa; roli sądów w państwie prawa; roli samorządów lokalnych w państwie prawa. W konferencji wezmą udział m. in.: Linda Klein – Prezydent American Bar Association (immediate past), Eric J. Segall, Ryan Rowberry, Julian Juergensmeyer, Wendy F. Hensel, James Hughes, Robert B. Ahdieh, Robert A. Schapiro z dwóch partnerskich uniwersytetów w Atlancie - Emory School of Law and GSU College of Law; Feridun Yenisey z Bahcesehir University w Stambule, Christopf-Eric Mecke z Leibniz Universität Hannover, Ryszard Piotrowski, Marcin Wiącek, Adam Bodnar, Tatiana Chauvin, Dawid Sześciło, Hanna Machińska, Paweł Marcisz, Marcin Matczak, Janusz Trzciński z WPiA UW.
W czasie konferencji przewidziane jest tłumaczenie symultaniczne, a także transmisja na żywo w internecie. Konferencja jest bezpłatna. Formularz rejestracyjny i więcej informacji o konferencji znajduję się na stronie: www.cpa20.wpia.uw.edu.pl
Konferencja będzie zwieńczeniem obchodów dwudziestej rocznicy powstania Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1998 r. Głównymi partnerami CPA przez 17 lat był University of Florida, a od 2016 r. Emory University School of Law oraz Georgia State University College of Law. W czasie rocznego programu, przeznaczonego dla studentów i absolwentów prawa, uczestnicy biorą udział w zajęciach prowadzanych przez wybitnych profesorów ze Stanów Zjednoczonych i zapoznają się z wybraną problematyką prawa amerykańskiego np. Law of Contracts, Constitutional Law, Crimnal Law, Civil Procedure, Torts, Business Organisations, ADR, Intelectual Propery, Legal Writing, metodologią nauczania stosowaną uczelniach amerykańskich oraz zagadnieniami dotyczącymi państwa prawa.

Poniżej załączamy szczegółowy program konferencji.