KLUB SENIORA


ANDRZEJKI - 2018

Klub Seniora zaprasza Koleżanki i Kolegów na tradycyjne doroczne spotkanie tzw. ANDRZEJKI,

które odbędą się 30 listopada br. o godzinie 12:00 w siedzibie Izby

                                                                                                                                  (-) Zarząd Klubu 


| Opublikowano 27 listopada 2018 |


Komunikat Kapituły Funduszu Seniora


Kapituła Funduszu Seniora Krajowej Rady Radców Prawnych na posiedzeniu 5 grudnia br. podsumowała działalność w zakresie ogólnopolskich spotkań integracyjno-wczasowych dla radców prawnych seniorów.

Z satysfakcją odnotowujemy potrzebę kontynuowania takiej formy spotkań seniorów. Znajduje ona wyraz zarówno we frekwencji uczestnictwa w poszczególnych spotkaniach, jak i licznie wyrażanych podziękowaniach uczestników tych spotkań. W 2018 r. radcowie prawni seniorzy ze wszystkich okręgowych izb uczestniczyli w poszczególnych spotkaniach i oprócz możliwości wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń o imprezach integracyjnych organizowanych przez Kluby Seniora ich macierzystych okręgowych izb, mieli możliwość poznania fragmentów naszego kraju, a także wypoczynku i rehabilitacji sanatoryjnej. Ze szczególną przyjemnością pragnę podkreślić, że spontanicznie powstał zwyczaj podejmowania uczestników przez Kluby Seniora w siedzibie okręgowych izb, jeśli na tym terenie odbywa się impreza. W 2018 r. miało to miejsce w Łodzi, Katowicach i Białymstoku.

Informuję również, że Kapituła Funduszu Seniora na posiedzeniu 5 grudnia br. zaaprobowała inicjatywę Rady Klubów Seniora w sprawie zorganizowania w roku 2019 ogólnopolskich spotkań integracyjno-wczasowych radców prawnych seniorów.

W załączeniu Komunikat Kapituły w tej sprawie. Komunikat zawiera także informację o kontynuowanych przez Kapitułę Funduszu Seniora turnusach sanatoryjnych. Serdecznie zapraszam Koleżanki i Kolegów radców prawnych seniorów do uczestnictwa w zaproponowanych spotkaniach integracyjno-wczasowych i sanatoryjnych.

r.pr. Mieczysław Humka
Przewodniczący Kapituły Funduszu Seniora

Komunikat Kapituły - PDF

Formularze – sanatorium - KIRP

| Opublikowano 10 grudnia 2018 |


Komunikat klubu seniora przy OIRP w Łodzi dot. wycieczek organizowanych w 2019 r.

I    „ Suwalszczyzna - tu czas płynie wolniej w dniach 22-25 maja 2019 r.


Dzień 1: Nowogród - skansen kurpiowski malowniczo położony na nadnarwiańskiej skarpie , Dowspuda-ruina XIX zespołu pałacowego możnego rodu Paców.
Dzień 2: rejs po j. Wigry z widokiem na Wigierski Park Narodowy, barokowy zespół klasztorny z XVIII w.
Sejny- podominikański zespół klasztorny i kolegiatu p.w. N.M.P z XVII w., synagoga i dom talmudyczny z XIX w 
z zewnątrz), Suwałki, Plac Piłsudskiego z kościołem św. Aleksandra, Plac i ławeczka M. Konopnickiej.
Dzień 3: Puńsk, współczesna stolica polskich Litwinów, żywa kultura litewska, degustacja przysmaków kuchni litewskiej, Stańczyki 2 kamienne mosty, najwyższe wiadukty kolejowe w Polsce (36 m), Jezioro Hańcza- krótki spacer nad brzegiem najgłębszego jeziora w Polsce (około 110 m)
Dzień 4: Augustów - rejs po kanale Augustowskim do Studzienicznej (około 3 godzin). Powrót do Łodzi.
Cena dla radców prawnych seniorów wynosi 540 zł dla osób towarzyszących 690 zł. Wpłata zaliczki w kwocie 200 zł - do dnia 15 marca 2019, wyjazd o godz. 7:00.

II    „ Królewskie Łazienki bez pośpiechu" w dniu 6 lipca 2019 r.

Zwiedzamy klasycystyczny zespół pałacowo-parkowy, jeden z najważniejszych tego typu w kraju - Pałac na wodzie ze zwiedzaniem ekspozycji wnętrz, Biały Domek, Amfiteatr, stara oranżeria i Teatr Królewski - jeden z kilku w Europie oryginalnych XVIII - wiecznych teatrów dworskich - a także pomnik F. Chopina, w programie obiad i czas na spacer i kawę.
Cena dla radców prawnych seniorów wynosi 70 zł, dla osób towarzyszących 170 zł. Wpłaty do dnia 20 czerwca 2019r. Wyjazd o godz. 8:00.

III    „Kraków dla koneserów" w dniach 7-8 września 2019 r.

Dzień 1 - spacer po uliczkach starego Miasta pod opieką miejscowego przewodnika, dłuższa chwila wolnego czasu na delektowanie się atmosferą Krakowa, nocleg w Krakowie, tam obiadokolacja  i śniadanie.
Dzień 2 - Willa Decjusza, renesansowa willa z początku XVI w. wzorowana na włoskiej architekturze podmiejskiej patrycjuszy, barokowy zespół klasztorny Ojców kamedułów na Bielanach (wyjątkowo 8 września także wstęp dla Pań), Zespół klasztorny od Bernardynów w Tyńcu, zabytek o romańskich i gotyckich korzeniach, na miejscu także ciekawy sklepik z markowymi produktami z „benedyktyńskiej" spiżarni, Muzeum Młodej Polski „Rydlówka" w Bronowicach - miejsce pamiętnego wesela zobrazowanego literacko przez S. Wyspiańskiego.
Cena dla radców prawnych seniorów to 205 zł, dla osób towarzyszących 305 zł. Wpłata zaliczki w kwocie 100 zł do dnia 15 maja 2019 r., cała należność do 20 sierpnia. Wyjazd o godz: 7:00.

IV    „ Toruń - pożegnanie lata" w dniu 5 października 2019 r.

Toruń i gotycka zabudowa Starego Miasta wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, minn. Rynek Staromiejski z Ratuszem, kościół pw. św. św. Janów Chrzciciela i Ewangelisty. Największy w Polsce zespół gotyckich kamienic mieszczańskich, także ich renesansowe ( Dom Eskenów) i barokowe (kamienicę pod gwiazdą) odpowiedniki, Dom Mikołaja Kopernika z multimedialnym pokazem makiety średniowiecznego Torunia, unikalna piernikowa Aleja Gwiazd. Na zakończenie rejs spacerowy po Wiśle z możliwością podziwiania legendarnej panoramy Starego Miasta z perspektywy rzeki. W programie obiad.
Cena dla radców prawnych seniorów wynosi 83 zł zaś dla osób towarzyszących 183 zł. Wpłaty do dnia 20 września 2019 r. Przypominamy, że od 1 stycznia 2019 r. obowiązują wcześniejsze zapisy oraz wpłaty dokonywane w biurze oddziału Łódzkiego PTTK, ul. Wigury 12 lub na konto bankowe nr. 15 8980 0009 2019 0072 6027 0001. Biuro czynne w godz 10-17 od poniedziałku do piątku, tel: 42 636 87 64. Dowód wpłaty powinien zawierać datę imprezy i adnotację „radcy prawni”. Wyjazd tradycyjnie z ul. Tylej 14 (Siedziba Izby).

 

(-) Zarząd Klubu 

| Opublikowano 24 stycznia 2019 |


"Z odległej pamięci po dzień dzisiejszy" - zaproszenie na spotkanie autorskie

Szanowni Państwo,
Pragnę zainteresować, jak też zaprosić na autorskie spotkanie promujące moją książkę pt. "Z odległej pamięci po dzień dzisiejszy", wydanej przez prestiżowe Wydawnictwo Adam Marszałek w Toruniu, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zaproszenie kieruję szczególnie do seniorów (lecz nie tylko) - moich Kolegów sprzed lat radców prawnych, wykonujących zawód w latach siedemdziesiątych i późniejszych w okręgu łódzkim.
Obecnie jestem mieszkańcem Wybrzeża, niemniej sentyment do Łodzi, naszego środowiska pozostaje żywy, co znajduje wyraz w mojej książce.
Promocja książki odbędzie się 3-go kwietnia br. o godz.17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi przy 
ul. Gdańskiej.
Serdecznie zapraszam, z koleżeńskim pozdrowieniem: Janusz Łukaszewski

 

| Opublikowano 27 marca 2019 |