II KONGRES PRAW OBYWATELSKICH

Szanowni Państwo,

Chcemy Państwa poinformować, że Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z OSCE ODIHR organizuje w dniach 14-15 grudnia 2018 r.
II KONGRES PRAW OBYWATELSKICH.

Po pierwszym Kongresie, który odbył się w ubiegłym roku powstał zestaw 54 rekomendacji, czym warto zająć się w naszym kraju. To było wspólne zobowiązanie nasze oraz uczestników Kongresu, dlatego po prawie roku chcemy Państwa zainteresować tym materiałem co udało (a co się nie udało) z tym zrobić. Warto rozmawiać, dyskutować po to, aby wypracować wnioski, które następnie staramy się wdrażać. Załączony dokument zawiera przede wszystkim opis działań RPO, ale nie tylko.

https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/Rekomendacje%20I%20Kongresu%20Praw%20Obywatelskich%20i%20co%20z%20nimi%20zrobili%C5%9Bmy%20w%202018.pdf

Jeżeli wiecie Państwo o działaniach, których nie uwzględniliśmy w tym tekście, to chętnie to uzupełnimy (kongres@brpo.gov.pl).

Zapraszamy do uczestnictwa w II Kongresie Praw Obywatelskich, który odbędzie się w Warszawie.

Szczególnie chcemy Państwa zainteresować panelem "Polska jako państwo bez tortur", który odbędzie się podczas pierwszego dnia Kongresu 14 grudnia o godzinie 16.30 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.


Portal tegorocznego Kongresu jest tutaj: https://www.rpo.gov.pl/pl/kpo

Jest nadal rozbudowywany i uzupełniany.

Link do rejestracji jest tutaj: https://www.rpo.gov.pl/formularz/ii-kongres-praw-obywatelskich-14-15-grudnia-2018

Zapraszamy do udziału,