Sprawy spadkowe

Radca prawny zapewni kompleksowe doradztwo z zakresu prawa spadkowego, obowiązków spadkobierców i spadkodawców, pełną reprezentację w postepowaniach spadkowych oraz przygotowanie dokumentacji dotyczącej spraw spadkowych – umów dotyczących spadku i jego podziału, podział majątku spadkowego i testamentów.

Każdy spadkobierca powinien posiadać wsparcie w interpretacji swoich uprawnień do masy spadkowej po zmarłym. Często prawo do spadku pozostaje kwestią sporną, a sam spadek niechcianym zobowiązaniem do spłaty nieswoich długów. Należy wiedzieć, że możliwe jest wówczas odrzucenie spadku, musi ono jednak nastąpić w ściśle określonym terminie.

Dodatkowo wsparcie prawne jest konieczne przy postępowaniach podatkowych, które nieodłącznie wiążą się z nabyciem spadku. Zadaniem radcy jest wówczas ustalenie do której z trzech grup opodatkowania należy klient lub czy jest on zupełnie zwolniony z obowiązku podatkowego. Warto też pamiętać, że radca może także reprezentować klienta przed organem podatkowym.

Doradztwo prawne obejmuje także takie kwestie jak wydziedziczenie, zachowek, stwierdzenie nieważności testamentu, zabezpieczenie spadku czy odpowiedzialność za długi spadkowe. Nie wahaj się szukać wsparcia radcy prawnego we wszystkich powyższych kwestiach by proces spadkowy przebiegał sprawnie i w należyty sposób chronił Twoje interesy.

Znajdź specjalistę korzystając z wyszukiwarki radców prawnych