Nieruchomości

Zakup nieruchomości wiąże się z ryzykiem finansowym, więc wybór odpowiedniej umowy a także pełna przejrzystość obowiązków i uprawnień z niej wynikających jest niezbędna. Rolą radcy prawnego jest sprawić by proces zakupu mieszkania lub domu był dla Ciebie bezpieczny a Twoje interesy w pełni chronione na długie lata. Szczególnie ważna jest przejrzystość zasad zaciągania kredytu, którego zabezpieczeniem jest hipoteka.

Zaciągnij specjalistycznej porady gdy transakcja, którą przeprowadzasz podlega Ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Radca prawny będzie Twoim reprezentantem w kontakcie ze spółdzielnią oraz poinformuje Cię o realnym koszcie opłat eksploatacyjnych, które przyjdzie Ci regularnie płacić.

Pomoc radcy może okazać się nieoceniona także gdy podjąłeś decyzje o zakupie nieruchomości od dewelopera. Sprawdzi on wówczas jego wiarygodność i kondycję finansową, aktualność pozwolenia na budowę oraz stan prawny gruntów na których położona jest dana nieruchomość. Pomoże Ci także dodatkowo negocjować warunki takiej umowy, przenieść prawo własności na Ciebie czy ustanowić odrębną własność lokalu.

Wsparcie otrzymasz także podczas starań o kredyt hipoteczny. Radca prawny pomoże porównać oferty kredytowe różnych banków oraz dostosować umowę kredytową z bankiem do umowy o zakupie nieruchomości. Jeśli zaistnieje sytuacja, w której Twoja nieruchomość okaże się być obciążona hipoteką na rzeczy innego banku, radca poinformuje Cię czy nie stanowi to przeszkody w bezpiecznym przeprowadzeniu procesu kredytowego i nabyciu nieruchomości.

Opieka radcy wykracza daleko poza udzielenie porady prawnej. Po ustaleniu szczegółów nabycia przez Ciebie nieruchomości, przygotuje on także projekt dokumentacji i poinformuje Cię o dodatkowych kosztach i zawartych w akcie notarialnym zapisach. Podczas nabywania nieruchomości z inną osobą radca pomoże Ci ustalić w jakiej części nabywasz własność, wesprze Cię także w sporządzeniu lub aktualizacji testamentu, w którym zawarta będzie informacja o posiadanej nieruchomości.