Zawieranie umów

Kluczowym w prowadzeniu działalności gospodarczej jest zabezpieczenie się przed ryzykiem zawarcia umowy, która mogłaby narazić firmę na ryzyko odpowiedzialności prawnej. W obawie o wysoki koszt konsultacji prawnej, przedsiębiorcy zwierają problematyczne umowy, które w rezultacie skazują firmę na dużo większe wydatki przy rozwiązywaniu sporu.

Problem dotyczy często umów kupna, sprzedaży, najmu, współpracy, świadczenia usług itd. Firmy nie mają wiedzy o tym, że nie podlegają tej samej ochronie co osoby fizyczne, których zakupy nie są związane z działalnością zawodową. Tym bardziej ważne jest, żeby przedsiębiorca zadbał o precyzyjne określenie takich kwestii jak przedmiot umowy, określenie stron umowy oraz ich praw i obowiązków, kar umownych, wynagrodzenia oraz formy i warunków płatności. Wart sprawdzenia jest także wzór umowy i jego zgodność z przepisami.

Radca prawny pomoże Ci zabezpieczyć swoje interesy w umowach z osobami fizycznymi i innymi przedsiębiorcami, uświadomi jakie dane musisz posiadać o swoim kontrahencie, jakie kruczki prawne czekają na Ciebie w warunkach umowy spisywanych drobnym druczkiem, jakie konsekwencje mogą wyniknąć ze sporu między stronami umowy a także jak bezpiecznie sprzedawać i kupować poza granicami Polski.

Biegła znajomość prawa przy tworzeniu umów zapewni Ci nie tylko zgodność zawieranych umów z przepisami ale także ograniczenie odpowiedzialności firmy za usługi i produkty. Radca przygotuje dla Ciebie projekt umowy, podpowie w negocjacjach, a w trakcie spory zapewni pełną reprezentacje Twojej firmy w sądzie. Skontaktuj się z radcą prawnym już teraz i nie czekaj do momentu konieczności rozwiazywania sytuacji kryzysowej w kosztowny i stresujący sposób.