Zartudnianie pracowników

Podstawowym powodem sporów między pracownikiem a pracodawcą jest nieumiejętne sporządzanie umów o pracę, korzystanie z nieodpowiednich szablonów umów oraz ich dezaktualizacja spowodowana często zmieniającymi się przepisami prawnymi. Radca prawny pomoże Ci stworzyć prawidłowy wzór umowy która będzie odpowiednio chronić interesy obu stron, by w przyszłości ograniczyć możliwość wystąpienia sporu.

Jeśli jednak konflikt w relacji pracowniczej już istnieje lub problem dotyczy kwestii jakich jak podział zysków i obowiązków, odejście z firmy podyktowane chorobą lub śmiercią czy zmuszenie do odejścia z pracy – nie czekaj i skontaktuj się z radcą prawnym już dziś. Posiada on bowiem kwalifikacje do doradztwa we wszystkich powyższych kwestiach.

Kluczowa dla pracodawcy jest wiedza dotycząca jego obowiązków. Nie są to bowiem tylko obowiązki wobec pracowników, ale również wobec organów podatkowych, administracji czy ubezpieczeń społecznych. Brak regulacji tych kwestii prowadzi do kosztownych problemów często rozwiązywanej na drodze sądowej.

Radca prawny specjalizujący się w zagadnieniach prawa pracy doradzi Ci jaki rodzaj umowy wybrać bazując na tym jakiego typu pracownika potrzebujesz, jak skonstruować ofertę pracy by nie dopuścić się dyskryminacji, jakie ułatwienia będą Ci przysługiwać przy zatrudnianiu osób niepełnosprawnych lub osób powyżej 50 roku życia. Dzięki ciągłym aktualizacją przepisów a także nowoczesnym technologią pracy, zmieniają się zasady zatrudniania pracowników więc opieka prawna i doradztwo w tym zakresie przynosi firmom ogromną korzyść.

Dowiedz się także jakie zezwolenie na pracę jest konieczne przy zatrudnieniu obywatela innego kraju, jak chronić tajemnice swojego przedsiębiorstwa oraz jak bezspornie i w zgodzie z prawem rozwiązać umowę o pracę. Nie korzystaj z wiedzy ogólnodostępnej – otrzymaj poradę dostosowaną do charakteru Twojej firmy. Skontaktuj się z radcą prawnym już dziś.