Własność intelektualna i przemysłowa

Obawiasz się że konkurencja wykradnie Twoje pomysły lub skopiuje nazwę produktu? Zastanawiasz się, kiedy potrzebujesz zezwolenia lub koncesji? Skontaktuj się z radcą prawnym i otrzymaj kompleksowe wsparcie z zakresu własności intelektualnej i przemysłowej. Wsparcie prawne jest szczególne ważne w przypadku firm, dla których innowacja to podstawa rozwoju.

Radca pomoże Ci uzyskać wyłączność na gospodarczą eksploatacje swoich wynalazków, znaków towarowych, wzorów przemysłowych i użytkowych. Doradzi Ci także jakie przepisy prawa chronią Twoje produkty i pomysły, które stanowią niejednokrotnie bardzo istotny składnik majątku firmy i decydują o przewadze Twojej firmy nad konkurencją.

Prawo chroniące własność intelektualna i przemysłową w Polsce to także zasady walki z nieuczciwą konkurencją, nie tylko przepisy regulujące nadawanie patentów czy licencji. Zabronione jest wiec naśladownictwo produktów, nieuczciwe ich reklamowanie czy wprowadzanie konsumentów w błąd w kwestii pochodzenia geograficznego towaru.

Jeśli masz do czynienia z tego typu praktykami, udaj się do radcy prawnego, który doradzi Ci w kwestiach złożenia oświadczenia, usunięcia wyrządzonej szkody czy skutków niedozwolonych działań. W Twoim imieniu sporządzi także umowę o nabyciu licencji, zachowaniu poufności czy przeniesieniu praw autorskich. Bez względu na problem prawny, uzyskasz najkorzystniejsze jego rozwiązanie i dobór odpowiedniej metody ochrony.